Levná pečující kosmetika s aktivními látkami: Revolution Skincare

Na kvalitní pleťové péči si zakládám. Vždy se u pleťových produktů koukám na složení a zjišťuji, jaké látky obsahuje. U anglické značky Revolution Skincare je to jasné hned na první dobrou. Je vyloženě založena na aktivních látkách, které navzájem můžete kombinovat a používat dle aktuální potřeby. Jestli máte v kosmetice trochu přehled, asi vás hned napadne, že něco takového už dělá The Ordinary. Ano, Revolution Skincare je tímto tak trochu známá, že se inspiruje u jiných značek.

Nad tímto jsem ale přivřela oko, zajímalo mě hlavně, jestli funguje a jestli se vyplatí. Protože i když se zdá dát 200 Kč za sérum málo, když nefunguje, je pro mě dražší, než sérum, u kterého vidím výsledky a stojí 10x více. Cena pro mě ve skin care není rozhodující.

Co jsem od Revolution Skincare zkoušela a moje dojmy:

Niacinamide čistící pleťový sprej

Niacinamide (vit. B3) je úžasný na hojení jizviček po akné a zmenšování pórů. Pro problematickou pleť must have. Tato vodička mě mile překvapila, myslím, že jsem jsem tuto látku ve spreji ještě u žádných značek neviděla. Má příjemnou květinovou vůni a rozptyl tak akorát, že se může stříkat i přes make-up aniž by ho narušila. Pleť i lehce hydratuje. Nedělám si naděje, že niacinamid v této formě nějak zázračně zlepšil pleť, mám ho raději v séru, které se do pleti dostane hlouběji. Ale jako doplnění a osvěžení pleti přes den super. Teď v létě jsem si ji moc oblíbila minimálně jednou denně s ním pleť přestříknu.

10% Niacinamide + 1% Zinc sérum na rozšířené póryToto je to sérum, které mi s niacinamidem dává smysl. Navíc je obohacené o zinek, takže pro pleť se sklony k akné bomba. Měla jsem toto sérum právě i od The Ordinary a to mi přišlo takové zvláštně lepivé a moc mé pleti nedělalo dobře. Toto je krásně tekuté a nádherně se do pleti vstřebá a určitě má velký podíl na hojení pupínků. Niacinamide i flíčky po akné zesvětluje, takže jestli na tyto neduhy trpíte, moc doporučuji.

Charcoal čistící pleťová maska

Testovala jsem dvě čistící masky na pleť a tato to jednoznačce vyhrála. Za ty peníze super investice. Pleť mi krásně rozzářila, póry byly staženější a působila čistěji. Takže za mě další produkt, který se opravdu vyplatí.

Pink Clay detoxikační pleťová maska

Tato maska byla taky moc příjemná a určitě jsem po ní měla pleť hladší. Ve srovnání s tou Charchoal ale malinko méně. Proto ji řadím až na druhé místo. Obsahuje extrakt z mořských řas a vilínu, který má právě detoxikační schopnosti, možná při pravidelném používání by byl efekt viditelnější.

Aloe Vera & Water Lily zklidňující pleťová maska

Příjmená chladivá maska. Na léto naprosto bomba. Pleť hezky osvěží a zklidní (hlavně po sluníčku) i lehce hydratuje. Řekla bych, že účinky odpovídá ceně.

30% AHA + BHA Peeling Solution intenzivní chemický peeling pro rozjasnění pleti

Tento peeling mám doma i ten od The Ordinary a musím říct, že jsou tam nějaké rozdíly. Tento je takový jemnější. Na začátek s AHA kyselinami super. Určitě mi pleť rozzářil a odstranil odumřelé buňky, ale jak jsem zvyklá už na silnější exfoliaci, musela jsem ho na pleti nechat déle, aby se předvedl. Pro vás, co s kyselinkami začínáte, směle do něho, obsahuje směs kyseliny glykolové, mléčné a salicylové, což je záruka nádherné rozzářené pleti bez pupínků.

Když to tak shrnu, tak mě opravdu přípravky moc mile překvapily a možná ještě nějaká séra a masky vyzkouším. Jestli třeba začínáte s kosmetikou obsahující aktivní látky (retinol, vit. C, niacinamid, AHA kyseliny apod.) a chcete nejdříve zjistit, jak na ně vaše pleť bude reagovat, s čistým svědomím tuto značku doporučuji. A i pro nás „pokročilejší“ lze mezi produkty najít kvalitní stálice. Vše seženete v e-shopu notino.cz.

Follow: