Existuje instantní návod na lepší náladu?

Často ve svých videích o tom mluvím, že bychom si pravidelně měli dělat radost a tak nějak v životě dělat, co nás baví. Co když se ale jednoduše cítíme na dvě věci a nemáme žádné důvody k úsměvu? Možná vás napadá, že se mi tu radí, ale když vám není hej, tak se nebudete přetvařovat a není to úplně normální být stále jako sluníčko.

navod na lepsi naladu

Z jedné části máte pravdu. Přetvařovat bychom se neměli. Když máme blbou náladu a necítíme se dobře, neměli bychom se navenek tvářit, že je vše v pořádku. Tím potlačujeme sami sebe a je nám pak ještě hůř.

Na druhou stranu si ale jen my sami ovlivňujeme naši náladu. Nemůžeme donekonečně házet vinu na okolí, že nás někdo vytočil, nechoval se k nám hezky nebo je zrovna úplněk. To se dostáváme do role oběti a nálady s námi lítají nahoru a dolů a my nad nimi nemáme absolutní moc.

navod na lepsi naladu

Když jednou pro vždy pochopíme, že to my jsme se nechali vytočit, my jsme se nechali ovlivnit, my jsme si k sobě připustili negativní lidi, my jsme si nenastavili dostatečné hranice a my jsme si na sebe neudělali čas, zjistíme, že už nemusíme být bezmocné chudinky, se kterými vláčí osud sem a tam.

Někomu se možná tyto věty nebudou líbit, protože nikomu se úplně nechce přiznávat, že by něco mohl dělat jinak a hlavně vyvíjet extra energii ke změně a je jednodušší tu zodpovědnost házet na jiné nebo na okolnosti. Ale v tom případě ani váš život nebude lepší a budete se stále točit v negativních pocitech a mít nevysvětlitelnou „smůlu“, protože je „k vám život nespravedlivý.“

Jestliže chcete žít pěkný a hlavně naplněný život, jednoduše si řekněte STOP: „Já za sebe beru zodpovědnost a jen JÁ si rozhoduji o tom, jak se budu mít a co se mi bude v životě dít. Jen já rozhoduji s jakými lidmi se budu stýkat, koho si k sobě připustím, jakou dělám práci a kolik si budu vydělávat. Jen já si určuji, jestli mám dobrou nebo špatnou náladu. „

A když se rozhodnete se mít dobře, mít krásné pocity a optimistickou náladu, držte se toho. Kdykoliv se začnete cítit blbě, si připomeňte mantru: „JÁ JSEM TVŮRCE SVÉHO ŽIVOTA A DOVOLUJI SI MÍT KRÁSNÝ ŽIVOT.

Sledujte během dne svoje pocity a pozorujte situace, které vám nedělají dobře a příště se jim snažte vyhnout. Protože jak říká Albert Einstein: „Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.“ A to platí i na situace, které nám ubližují a necítíme se v nich dobře. Proč je stále opakujeme, když se v nich trápíme? Příště si dovolte je změnit, ve váš prospěch, aby buď vůbec nenastaly nebo se zařiďte tak, aby VÁM v nich bylo co nejlépe. Když to budete aplikovat co nejčastěji, bude vám i lépe. Vždy to chce ale začít s naším vnitřním odhodláním a i na té dobré náladě je potřeba pracovat. Držím pěsti, ať si tu cestu za úsměvem užíváte, věřte mi, že to stojí za to.

POŘIĎTE SI PODOBNÉ KOUSKY Z OUTFITU:

Follow:

Komentáře

  1. 9. 2. 2020 / 9:51

    Přesně tak, není to o tom přetvařovat se a dělat, že se nic neděje. Začít se musí už o něco dřív – nedovolit, aby nepodstatné věci ovlivňovaly naši náladu. Mít to tak nějak v hlavě srovnané, jestli mi vážně stojí za to utápět se v negativismu a trápit se něčím, co nemá žádný smysl.

    Simple living: Pět nových zdravých návyků