Jak se chráním před koronavirem

Co se děje v poslední době mi rozum nebere. Tedy asi bere. Stále se učím brát věci takové jako jsou a nehodnotit. Kdybychom se všichni chovali a uvažovali stejně, nikam by nás to moc neposunulo a asi by to byla nuda. Takže to přijímám, že každý má na současnou situaci kolem koronaviru jiný postoj a názor (narážím na diskuze pod mými fotkami na Instagramu a Youtube).

Jak se k tomu stavím já a jaká dělám opatření?

Všeobecně se dlouhodobě zaměřuji jen na pozitivní zprávy a věci. Protože jaké informace přijímáme, podle toho se cítíme a děje se nám v životě víc věcí, které v nás vyvolávají podobné pocity. (Tzn. čím víc budu sledovat negativní zprávy, tím víc budu smutná a vystrašená a tím víc mi bude do života chodit věcí, které be mě budou vyvolávat podobný pocit a ze stresu i onemocním. Tak to funguje.) Nedívám se tedy na televizi a nečtu zprávy, média mají za úkol vyvolávat v lidech strach (dělala jsem v mediální branži, tak znám principy). Proto to chce informace třídit vědomě a né vše nasávat slepě i s navyjákem. Doporučuji na toto téma knihu FAKTOMLUVA. Nic není nikdy tak zlé, jak se prezentuje, uvědomte si, že média mají za úkol prodat jejich obsah, zvýšit si sledovanost, a to se jim katastrofickými scénáři daří.

jak se chranim pred koronavirem

Dlouhodobě žiji v přesvědčení, že jsem zdravá. Jsem pevně přesvědčená, že moje tělo se vypořádá se vším nepříznivým a dokáže se hravě ubránit všem virům a parazitům. To, čemu věříme, to se nám opravdu děje. Čemu věříte vy? Mrkněte na toto video.

Udržuji se v dobré náladě. Protože dobrá nálada nám zvyšuje naše vibrace a je dokázáno, že smích léčí. Když jsem v dobrých vibracích, zákonitě (opět vědecky dokázáno) k sobě přitahuji lidi a okolnosti se stejnými vibracemi. Proto se ke mně nedostanou tyto hrozby, není to fyzicky možné, jsem v úplně jiné rovině.

Žiju zdravě. Jím hodně ovoce a zeleniny, vitamíny, otužuji se, hýbu se. Mám silnou imunitu. Ano, lidé se slabou imunitou podlehnou jednodušeji, ale opět, když budou v dobrých vibracích a budou se smát, mají menší šanci, že něco chytnou. Pozitivní přístup opravdu pomáhá.

Jsem přesvědčena, že vše se děje z nějakého důvodu. Možná k nám tato nemoc přišla, abychom si jako lidstvo něco uvědomili? Místo nenávisti a strachu bychom se spíš měli spojit a přemýšlet, jak žít jinak. Místo toho vykupujeme supermarkety a nadáváme ostatním, kteří si dovolují cestovat (mluvím ze své zkušenosti, co mi lidé píší za zprávy). Co změnit přístup a zeptat se sebe, jestli ve svém životě nechci udělat nějakou změnu?

Moc hezká je i tato meditace od Lenky Černé, opravdu doporučuji si ji poslechnout a třeba poslat lidem, kteří jsou v obavách nebo mají slabou imunitu. Přeji vám pevné zdraví a ať se kolem vás dějí jen samé příznivé věci.

POŘIĎTE SI PODOBNÉ KOUSKY Z OUTFITU:

Follow:

7 Komentáře

 1. 4. 3. 2020 / 15:21

  Díky Ali, za tenhle článek, který třeba ukáže těm, kteří tě označovali za nezodpovědnou, třeba právě na Instagramu, že se stavíš ke svému životu vědomě a i velmi zodpovědně.
  Mě na celém tom dramatu přijde pozitivní to, že se třeba lidi naučí alespoň pravidelně umývat ruce.
  Samozřejmě by bylo bezva kdyby přišlo i další uvědomění, že je třeba každý zodpovědný za svůj život a že je fajn zamyslet se nad tím, jak ho žije, co jí i jak se rozvíjí po své duchovní stránce. Moc bych to všem lidem přála. Měj krásné dny

  • Eliška
   10. 3. 2020 / 12:54

   Dobrý den, také jsem byla jedna z komentujících u Alice na instagramu. Velice slušne jsem jen vyjádřila svůj názor a jak můj, tak komentář jiných lidí byl smazán. Chápu, že žijeme v demokracii a že je to prostor Alice, která si může vybrat který komentář ponechá. Zároveň si myslím, že toto je trochu nešvar sociálních sítí, kdybych totiž tento svůj názor prezentovala před kamarádem, kolegou, ten mě nemůže „vymazat“ jako na internetu a bude se mnou diskutovat, dojdeme k nějakému závěru, ať společnému nebo ne, a v klidu se rozejdeme.

   Za mě je hlavní argument, proč jsem nesouhlasila s lidmi, kteří ještě před týdnem, i přes nedoporučení státu, jezdili např. do Itálie je, že mám starší rodiče a babičku, kteří v nedávné době prodělali onkologickou léčbu, tatínek má imunitu prakticky na nule.
   Stejně tak jako já respektuji názor a postoje Alice ohledně správného nastavení mysli atd., tak bych zároveň byla ráda, aby toto porozumění bylo i směrem k nám, kteří máme okolo sebe osoby v rizikové skupině.
   Přeji pěkný den.

   • Alice
    Autor
    10. 3. 2020 / 14:59

    Milá Eliško, zamezila jsem komentáře u jedné konkrétní fotky, kde se diskuze dostávaly do šílených rozměrů. A to komplet všechny komentáře, i pozitivní. SLušné komentáře nemám důvod blokovat. Je však potřeba brát v úvahu, že toto je můj prostor a jste tu na návštěvě, to stejné na IG a na návštěvě se taky nějak chováte, že? Kdo se chová nepatřičně, mám ho právo ve svém prostoru omezit. Děkuji. A k věci, čím víc budeme v dobré náladě, tím více budeme mít silnější imunitu a tím více pomůžeme i těm slabým. Při strachu a negaci nám klesá imunita a jsme náchylní k nemocem a tomu podléhají i ti slabší lidé. Takže místo šíření negace si pojďme užívat život a dejme podporu slabším, že vše zvládnou.

 2. sarushef
  4. 3. 2020 / 19:40

  četla jsem komentáře pod videem z Itálie a nevěřila jsem svým očím, že je někdo takhle blbej 😀
  Sarushef blog

 3. Vera
  5. 3. 2020 / 17:28

  Sice pekny clanek Alice, ale musim upozornit na to, ze pokud clovek zna nekoho a byl s nim v kontaktu, kdo ma koronavirus, mel by volat pro jistotu informacni linku. Znama byla pred ca 14 dny v Milane na veletrhu bot, ze zacatku ji nic nebylo a potom se jeji stav rapidne zhorsil – a to ji na letisti merili 2x teplotu! Uz jsem videla lidi s respiracni rouskou na ulicich, a musim rici – neni to prehnane – zvlast, kdyz kazdy den pribyva lidi s nakazou. V CR je situace jina. Na druhou stranu prichazi jaro, lepsi teploty a urcite se bude stav menit,To nic ale nemeni na tom, ze by lidi meli dbat na zvysenou hygienu v praci i pri cestovani – desifekcni mydla, papirova rucniky atd. Tenhle druh viru je pro nas neznamy, proto panuji bezpecnostni opatreni. A tim bychom se meli ridit, abychom neohrozili starsi osoby, ne sebe!
  Vera

 4. Zuza
  11. 3. 2020 / 13:14

  Článek je už týden starý, tak možná máte, Alice, teď jiný názor, ale nedá mi to. Co kdyby se jmenoval Jak před koronavirem chráním svoje i cizí prarodiče/nemocné a oslabené na imunitě? Kéž by pomohly jen dobré „vajby“ a sluníčková energie! Klidně si je nechme, ale přihoďme ohleduplnost, opatrnost, pokoru a respekt, občas to bude na úkor našeho pohodlíčka. Nejde jen o nás, zdravé třicátníky! P.S. A prosím Vás, naviják 🙏

  • Alice
   Autor
   11. 3. 2020 / 14:37

   Milá Zuzko, názor mám stále stejný a stojím si za tím, že když já budu mít dobrou náladu a nadhled, dobrou energii, tak to předám i těm oslabeným. Nepotřebují náš strach a stres, tím je oslabujeme. Ano, dobré vajby a sluníčková energie právě stačí, ale museli by ji mít všichni. Krásný den