Máte „svoje“ lidi?

Včera jsem měla docela průměrný den, pracovala jsem z domu, párkrát jsem šla vyvenčit Alvina a pak šla do obchodu. Nic převratného. Během dne jsem ale potřebovala vyřešit pár věcí, s někým se o něčem poradit, někoho požádat o pomoc a naplánovat si nějaké věci. Uvědomila jsem si jednu zásadní věc. Mám kolem sebe samé úžasné lidi. Když se na ně obrátím, rádi se se mnou sejdou, pomohou mi, vyjdou mi vstříc nebo si se mnou jen tak popovídají.

Pocítila jsem, jak jsem moc vděčná, kolik mám kolem sebe podpory i lásky, a jak zní na posledním albu Majka Spirita: „Kým máme svojich ľudí máme dobrý život.“ Opravdu jsem včera byla vyloženě dojatá, jaký jsem šťastný člověk. I když žiju sama, sama vlastně nejsem.

Ale víte, proč tomu tak je? Já si tyto lidi hýčkám. Chovám se k nim láskyplně, záleží mi na nich a stejně jako oni mi rádi podají pomocnou ruku, tak i já jim. Těším se z jejich přítomnosti a nepředávám ji nějaké moje hromádky hnoje, vím, že sami toho mají dost. Spíš si vyměníme názory, zkušenosti, zasmějeme se a pobavíme se. Navzájem se podpoříme, inspirujeme se a předáme si dobrou energii. O tom by přátelství mělo být. Né někoho vysávat a sypat na něj svoje problémy. Spíš se navzájem povzbudit, užít si spolu hezký čas a radovat se.

Říkáte si, že byste taky chtěli mít takové přátelé a mít kolem sebe „ty svoje lidi“? Tak pro to něco udělejte! Vše začíná u nás samotných. Já změnila svoje myšlení, zaměřuji se jen na ty pozitivní věci, víc než abych si stěžovala, tak se různým situacím směju a bavím se jimi. Zajímám se o ty druhé, podporuji je, vyslechnu si je, a když potřebují a chtějí, tak jim ráda i poradím a pomohu. Naprosto nezjištně. Jenže co se pak stane? Podobné přitahuje podobné, takže se kolem vás začne pohybovat čím dál tím více stejně smýšlejících a naladěných lidí.

Když se ohlédnu, kolik mi tento rok přišlo do života nových a úžasných přátel? Jsem z toho naprosto paf a jednoduše vděčná. A abych to zakončila, i když by byl včerejšek pro někoho obyčejný, já ho díky procítění této vděčnosti a uvědomění, jak jsem vlastně šťastný člověk, měla naprosto nádherný.

A vám jednoduše také přeju plno těch vašich lidí (i když ve finále jich mnoho ani být nemusí, stačí, že jsou skuteční a myslí to s vámi upřímně a od srdce).

POŘIĎTE SI PODOBNÉ KOUSKY Z OUTFITU:

Follow:

3 Komentáře

 1. Janka Bianka
  31. 10. 2019 / 19:56

  Mala som takýchto ľudí vôkol seba a bolo ich dosť. Tento rok sa mi však nejako extrémne preriedili a dokonca sa na mňa vykašľala aj najlepšia kamoška. Bývali sme spolu 3 roky, no je pravda, že v poslednom roku bola zvláštna a nie príliš mi priala. Rada by som ju získala späť no nejako to v poslednom čase nejde. Aj vzťah sa mi zdá že mi nejako krachuje a tak nejako sa mi všetko rúca. Avšak mať takýchto ľudí je dôležité a aj ja ich pár mám a verím, že mi ďalší rok prinesie nové šance.

  • Alice
   Autor
   1. 11. 2019 / 18:12

   Janko, to je život, lidé se kolem nás mění a neměli bychom na nich lpět! Ani na věcech, ani na lidech. Je to v pořádku, že se lidi kolem nás mění, podle našeho nastavení. Vnější svět a jaké lidi máme kolem sebe odráží jen nás samotné 🙂

 2. Vera
  3. 11. 2019 / 12:53

  Tak s tim 100% souhlasim, co na druhe vysilame, o co se zajimame, to pritahujeme. Plno lidi kolem sebe nemam, mohla bych je spocitat na jedne ruce, ale citim se s nimi v pohode. Navic potkavam i inspirativni lidi, kteri me dostavaji svym nadsenim a energii, coz je super, kdyz se ucim neco noveho. V meditaci se rika, pokud se v zivote stane neco neprijemneho, zmensi cakra svoji aktiviu, energie se zpomali nebo stagnuje. Zdravi a blahobyt zavisi na cakrach. Tak proc se obklopovat toxickymi lidmi?