Co jsem se naučila během pobytu doma

Povinná karanténa a nařízený pobyt doma mě ze začátku malinko rozladil. Mám ráda svoji svobodu, miluji cestování, ale kdybych se stále vztekala a stěžovala si, nijak by mi to nepomohlo. Proto jsem si řekla: „No a co, budeme teď víc doma a uděláme si to příjemné.“ Ano, musím se každý den učit se Sárinkou, do toho pracuji, starám se o domácnost, vařím a další povinnosti, ale mezitím jsem si řekla, že z toho vytěžím maximum a zůstanu nad věcí. Co mi tedy dny doma přinesly?

Nový režim

Abych měla za celý den vůbec nějaký čas na sebe, zacvičila si, něco si přečetla, naladila se do klidového módu při meditaci, začala jsem vstávat asi hodinu a půl před dětmi. Během tohoto zlatého času rostu. Starám se o svoje tělo (cvičím), o duši (medituji) a o mozek (vzdělávám se a plánuji). Nový den tedy začínám nabitá a v dobré energii, jak jsem si dopřála čas na sebe a že jsem pro sebe něco udělala. V tomto novém režimu alá ranní ptáče plánuji zůstat i dále, cítím se fantasticky.

Pružnější tělo

Díky Bohu za internet a za online jógové lekce (hlavně luckyyoga8). Jóga mě tak pohltila, že ji teď cvičím úplně každý den, alespoň 20 minut ráno a je to pecka. Nebolí mě záda, jsem fit a tak nějak ohebnější.

Jasnější vize

Během chvil, kdy jsem sama se sebou a vstřebávám různé online semináře a vzdělávací programy (zde je například spooousta vzdělávacího obsahu, co se týká seberozvoje i podnikání a já tam taky přispívám), jsem si více ujasnila, co chci dělat. Plánuji nové projekty a věci. Ujasnila jsem si svůj směr.

Hlubší poznatky

Jak jsem zmiňovala v řádcích výše, poslouchám různé semináře, online programy a jsem zase o něco chytřejší. I jsem přečetla pár nových knih. Tipy na ně sdílím v mých Youtube videích.

Lepší vztah s dětmi

S holkama jsme nikdy snad takto nonstop intenzivně nebyly. I když jsou nějaké dny velká zkouška a obří lekce pro mě, tento čas pro nás jsme potřebovaly. Holky se mi učí víc pomáhat, nést nějakou zodpovědnost a já zase si s nimi hrát a naslouchat jim… a hoodně pracovat na svých emocích 🙂

Uvědomění, že toho potřebuji velmi málo

Během pobytu doma se líčím úplně minimálně, oblékám si jednoduché věci a zjišťuji, že mi ke štěstí opravdu stačí málo, dost věcí jsem i vyřadila a chci v tom pokračovat. Spíš než do věcí teď investuji do vzdělání, dělá mě to šťastnější a opravdu mi to něco dává.

Pobyt doma mi možná dal i nějaké to kilo navíc (ale věřím, že v létě už budu trávit víc času venku a budu mít více pohybu), spoustu nových uvědomění, co ve svém životě potřebuji změnit a občas i nějaké zajímavé emocionální stavy. Za vše jsem ale vděčná, je to proces a život je změna.

Co pobyt mezi čtyřmi stěnami dal vám?

MOHLO BY SE VÁM DOMA HODIT

Follow:

Komentáře

  1. 14. 6. 2020 / 12:20

    Mně dal uvědomění, že mi manžel asi opravdu nikdy nepoleze na nervy 🙂 A taky jsem si uvědomila, že bych úplně klidně mohla být žena v domácnosti a vůbec by mi to nevadilo.

    Simple living: Útěk z města