KNIŽNÍ TIPY: SPÁNEK, KLID a ŠTĚSTÍ od DR. Arlene K. Ungerové

KNIŽNÍ TIPY: SPÁNEK, KLID a ŠTĚSTÍ od DR. Arlene K. Ungerové

Od té doby, co jsem se dala na dráhu osobního rozvoje, čtu téměř nonstop. Hltám informace o tom, jak pracuje naše mysl a mozek, jak můžene ovlivňovat naše emoce a jak dosáhnout v životě opravdového štěstí a naplnění. I když mám pocit, že už jsem konečně ten hlavní smysl a princip všeho pochopila, dozvídám se stále spoustu nových tipů a informací. Ono je to takové celoživotní vzdělávání a učení (hlavně pak tím opravdovým životem), ale i těch knih je stále plno, kterých si chci přečíst.

Jen nějaké knihy jsou složitější a náročnější na vstřebávání a chce to na ně mít ten správný čas a klid. A ten v dnešní době má málokdo. I když po přečtení literatury, kterou vám tu dnes představím, ho už určitě mít budete 😉

V dnešním článku vám představím 3 knihy z nakladatelství Alpha Book od autorky: DR. Arlene K. Ungerové, které jsou sepsány tak nádherně jednoduše a polopatě, že je vstřebáte i o obědové pauze. Každá z nich se zaměřuje na jiné téma (štěstí, klid a spánek), ale základ, bych řekla, že je stejný. V této trilogii vás autorka formou 50 tipů naučí žít optimisticky, vyrovnaně, bez stresu, v dobrých vztazích a s čistou hlavou. Níže vám je popíšu podrobněji, abyste věděli, kterým „dílem“ začít a který potřebujete jako sůl (nebo si objednejte rovnou všechny 3 a zaručuji vám, že z vás pohoda a spokojenost bude stříkat na všechny strany.

ŠTĚSTÍ: 50 relaxačních cvičení pro rozvíjení vědomé pozornosti (do obchodu)

Už jen když otevřete tuto knihu, tak se usmíváte. Protože ten žlutý obal tak nádherně optimisticky svítí. Pomocí různých technik a tipů vás autorka učí přelaďovat svoji mysl na ty hezčí věci, soustředit se na pozitivní notu, těšit se z maličkostí a projevovat vděčnost. A těch rychlých návodů, jak si to štěstí v životě zařídit je tam rovnou 50! Většinu těch technik už sama nějakou tu dobu provozuji, tak jsem byla moc mile překvapena, že tu o nich také píše (například o meditaci, hlubokém dýchání, vědomém sprchování, správném jídle, opičkách v hlavě, vděčnosti, odpouštění, vycházkách do přírody…) . Ale samozřejmě, že jsou tu i podněty, o kterých jsem četla poprvé. Líbí se mi, že si z té všehochuti můžete vybrat „techniky na štěstí“, které vyhovují zrovna vám a každý den se třeba zaměřit na jinou. Každopádně tato kniha skvěle funguje i na zlepšení nálady, když máte chmury, po pár kapitolách vám zaručuji, že se budete cítit lépe.

KLID: 50 cvičení vědomé pozornosti, která vám pomohou zbavit se stresu a najít vyrovnanost (do obchodu)

Toto je kniha pro všechny stresaře 🙂 Pomůže vám opět pomocí 50 technik nalézt ve svém životě harmonii a vnitřní klid, vidět věci z jiného úhlu a nechat starosti plynout. Musím říct, že spousta návodů na zklidnění je úplně skvělých a opravdu funkčních. Autorka hodně pracuje s vizualizacemi, odpoutání mysli, ale zmiňuje i jak je důležitá pro naši duševní pohodu naše domácnost. Poslední kapitola se věnuje i vztahům, naučí vás si jich vážit a nalézt mír v konfliktech.

SPÁNEK: 50 cvičení vědomé pozornosti, a relaxace pro klidnou noc (do obchodu)

Asi není žádnou novinkou, že i spánek je pro naši duševní pohodu a celkové zdraví tak důležitý. Jenže co dělat, když nám v hlavě večer šrotují všechny ty to-do listy a my ne a ne zabrat? Co dělat, abychom ze svého snění vytěžili maximum a ráno se probouzeli svěží a opravdu odpočatí? Autorka opět nabízí 50 skvělých rad a návodů. Naučíte se uvolňovací techniky a způsoby jak nechat odlout emoce jako je vztek, vina a jak nechat odlout myšlenky. Dokonce je tu i tip, co dělat, pokud nemůžete spát při úplňku. Nechybí ani rady, co jíst, aby tělo produkovalo hormon spánku melatonin a co snídat. Věřím, že po přečtení této knihy už pro vás nespavost bude cizí slovo.

Ve všech třech knihách máte i antistresové omalovánky, které vás hned odvedou od starostí všedních dní a celkově jsou knihy moc hezky ilustrované. Prostě takové pohlazení po duši bez nějakých hlubokých filosofických myšlenek a složitých teorií.

Která kniha vás zaujala nejvíce?

NÁKUPY:

Follow:

5 Komentáře

 1. Janka Bianka
  11. 10. 2019 / 21:38

  Vyzerajú veľmi pekne, mňa najviac zaujali knihy o šťastí a o spánku. Spánok som kedysi dosť riešila a spala som iba s liekmi, inak to nešlo. Potom som si nejaké veci naštudovala a už to bolo lepšie. No a šťastie to je tiež pre mňa momentálne téma nakoľko som sa na ceste osobného rozvoja akoby nedobrovoľne vrátila späť a akosi sa mi teraz ťažko uplatňujú všetky tie naučené veci. Holt rodinné záležitosti sú ťažká vec, ale verím, že sa mi podarí zvíťaziť.

 2. Dáša
  13. 10. 2019 / 15:49

  Knížky vypadají zajímavě. Hezký dárek třeba k Vánocům.:-)

 3. Irena
  4. 11. 2019 / 15:08

  Děkuji za tip na knihy. Zaujaly mě a už jsou na cestě.

  • Alice
   Autor
   5. 11. 2019 / 11:50

   Tak ať tě potěší a najdeš si v nich to svoje 🙂