MOJE OSOBNÍ ZPOVĚĎ A CO MĚ DOSTALO K SEBEROZVOJI

Na dráhu seberozvoje jsem se vydala asi před necelými dvěmi lety. Celý život jsem tak nějak „snažila“ žít pozitivně a šťastně. Chodila jsem na psychoterapie a občas si něco přečetla v seberozvojových knihách, ale stále jsem vnitřně nebyla šťastná, bylo mi smutno a úzko. Ve vztahu jsem nebyla naplněná, vztah s dětmi nebyl úplně optimální a ztratila jsem smysl života i mě spoustu věcí přestalo bavit. I když mi přišlo, že vlastně mám vše, po čem jsem kdy toužila (děti, hezké bydlení, kreativní práci), šťastná jsem vnitřně nebyla.

Ptala jsem se tedy stále dokola, co mám ještě dělat, aby mi bylo lépe. Co mám ještě víc udělat pro partnera, co mám ještě víc udělat pro děti, jak bych je měla správně vychovávat, jaký je vlastně ten smysl života, proč jsem tady.

JAK JE MOŽNÉ, ŽE KDYŽ MÁM VŠE, NEJSEM ŠŤASTNÁ?

PROČ, PROČ, PROČ???

Pak se začalo ozývat i zdraví. Neměla jsem energii, cítila jsem se celé dny jako tělo bez duše, nemohla jsem spát, neustále si mi chtělo brečet, při menstruaci jsem šíleně trpěla a pak přišel i zápal plic, kdy jsem vyloženě nesměla vstát z postele celé dva měsíce, pak zažívací potíže a stále něco.

ŽIVOT MI PŘIŠEL TĚŽKÝ A CHVÍLEMI I ZBYTEČNÝ

A právě když jsem byla v těchto stavech „na dně“ a několik týdnů ani nejedla, nespala a jen tak koukala do zdi, mi začaly chodit odpovědi.

NĚKDY PROSTĚ MUSÍME SPADNOU NA SEMÉ DNO, ABYCHOM SE PROBUDILI

Došlo mi, že tento vztah mi neprospívá, došlo mi, že si svůj život ve skutečnosti přeji jinak a došlo mi, že s tím budu muset udělat něco JÁ SAMA.

Když jsem v sobě našla špetku odhodlání ke změnám a věděla jsem, že prostě budu bořit a asi i budovat něco znovu, dostávaly se ke mně zajímavé informace a nabídky, které mi jen začaly ukazovat ten správný směr. Byla jsem připravená a otevřená. A toto je ten zázračný okamžik, kdy se nám opravdu otevírá vesmír a vše, co potřebujeme, nám začne chodit do cesty. Je to až neskutečné, jak to funguje a já za to prozření a za všechny signály DĚKUJI.

Tu jsem u své oblíbené blogerky našla tip na zajímavou knihu, ve které se psalo o tom vše, co my zmůžeme, tam mi přišla pozvánka na skvělou konferenci, kde jsem slyšela, co jsem přesně potřebovala, další kamarádka mi doporučila nějakou knihu a pak najednou jsem seděla i u své koučky, která mi vysvětlila, jak to vše funguje. Proč mi toto sakra neřekl žádný psycholog?!!!

Ani jsem o tom vlastně nevěděla, ale vydala jsem se na dráhu seberozvoje. Každý den jsem na sobě pracovala a dělala úkoly, které mi moje koučka zadávala. Byla jsem odhodlaná ke změně a ani nevíte, jak moc jsem toužila po novém životě, po tom nádechu štěstí a vnitřního naplnění. Možná právě proto, že jsem doposud už vyzkoušela vše(!) jsem byla otevřená tomuto poslednímu záchrannému lanu. Věděla jsem, že když už mi nepomůže toto, tak už asi nic. Rozhodla jsem se tomu dát poslední šanci a šla jsem do toho naplno. Ani nevíte, jak si za to sama sobě děkuji. Toto je totiž nejvyšší forma sebelásky, když na sobě pracujete a chcete ZE sebe dostat jen to nejlepší, a když to se sebou začnete sakra myslet vážně.

Už bylo dost výmluv, už bylo dost stížností, už bylo dost pláče, už bylo dost průměru, už bylo dost úzkostí a strachů, už bylo dost pocitu, že život je na houby. Už byl nejvyšší čas se postavit sama za sebe a jít vstříc novému osudu, jen tomu nejlepšímu možnému pro mě.

Asi po dvou měsících jsem nějaké věci začala vnímat jinak. Přišlo mi, že lidé se mnou mluví o jiných věcech, svěřují se mi a doporučují mi i nějaké knihy. Vše jsem nasávala jak blázen a do toho jsem na sobě každičký den pracovala.

Prošla jsem si i obdobím, kdy mi opět spoustu věcí nedávalo smysl, ale tentokrát jsem se cítila jinak. Neuvěřitelně vyrovnaně, uvnitř sebe jsem měla mír a klidné přijetí všeho. Našla jsem opět spojení sama se sebou. Rozpadalo se moje staré já a to moje nové se tvořilo. Ano, stal se ze mě vlastně nový člověk. Toto byla fáze, kdy mi bylo jedno, co se děje kolem mě a jak věci dopadnou. Protože uvnitř jsem už byla šťastná. Stále jsem brečela, ale tentokrát štěstím. Silně jsem vnímala každou věc v mém životě s hlubším citem a s vděčností. Stala jsem se vlastně i takovým pozorovatelem, co se to jako doprčic děje. Na něco takového jsem nebyla zvyklá. Prožívala jsem emoce a stavy, které jsem doposud neznala. Vnitřně jsem se začala léčit a moje duše opět mohla mluvit a já ji s pokorou poslouchala.

I když jsem věděla, že se vzdávám pohodlí stálého vztahu, zabezpečeného bydlení a nějakých majetků, bylo mi to jedno. Protože ten pocit, který jsem uvnitř měla, byl nade vše!

A pak jsem už jen začala psát novou kapitolu svého života. To už možná znáte: rozchod, stěhování, nové bydlení, jiný režim s holkama, nový blog, noví přátelé, nový vztah a teď i můj nový projekt.

Projekt, ve kterém vás chci vzít na tu úžasnou jízdu, kterou si každý den užívám. Na tu jízdu na vlně radosti, vnitřního naplnění a nádherných pocitů. Na jízdu každodenní vděčnosti a života v hojnosti. Možná to zní jako klišé, ale já vážně pochopila význam slovního obratu: život neomezených možností. A rozhodla jsem se, že vás to chci učit a najít ve vás ten váš smysl života, vzkřísit tu radost z každého dne i okamžiku, protože ono to jde. Když tomu dáme tu možnost a rozhodneme se pro to.

Jen často potřebujeme udělat ten první krok, a to ODHODLÁNÍ a vnitřní ROZHODNUTÍ vzít život do svých rukou, přestat si stěžovat, ale začít konat, aby nám bylo lépe.

Možná nevíte jen JAK, a proto jsem tu pro vás. Proto jsem založila tuto

ČLENSKOU STRÁNKU,

na které se budeme věnovat práci na sobě, společně růst a hledat cestu k sobě. Budu tam pro vás ten nejlepší možný průvodce, budeme mít živá vysílání, online konzultace a vzájemně se tam budeme podporovat, abychom překonávali nějaké nesnáze v našem životě a naučili se žít na maximum.

moje cesta k memu ja

Sama jsem si prošla cestou ode dna k vrcholu (i když vím, že to stále není cílová stanice, ale stále je co se učit a kde růst) a vím, co to obnáší. To, s čím jsem se vám dnes svěřila, totiž není vše. Začalo to už v dětství, které podle slov jednoho z mých terapeutů, ke kterému jsem kdysi chodila (ale stejně mi zásadně v životě nepomohl): „můžu být ráda, že jsem to přežila ve zdraví“. Spoustu věcí nevíte, ale život se se mnou od malička moc nemazlil. Ale i přesto jsem se s těmito kartami, co mi život rozdal, naučila hrát a místo abych vše sváděla na svoji minulost, jsem si začala tvořit svoji krásnou budoucnost. A ono to fakt jde. Takže vím, že ono je vážně jedno, co se vám stalo (respektive vše špatné v našem životě nás jen mělo něco naučit a já to tak beru a děkuji, že se díky tomu všemu stal ze mě silný člověk), vy sami berete za svoji budoucnost zodpovědnost a můžete ji mít fakt hezkou a hlavně se v ní cítit skvěle.

Pokud chcete vědět, jak život brát jinak, co dělat konkrétně, jak se začít cítit nádherně, následujte mě do tohoto členství, kde vás to budu učit. Založila jsem k tomu i speciální uzavřenou FB skupinu a budeme spolu sdílet, čím si procházíme, co si uvědomujeme, co nás posouvá a co nás zajímá.

Někdy prostě potřebujeme podporu těch druhých a tady ji dostanete.

Moc se tam na vás těším a už teď se raduji z toho, jak se budete se cítit úžasně. Ale pamatujte, že rozhodnutí je vždy na vás a vy musíte nejdříve umožnit to, že CHCETE, že MŮŽETE a DOVOLUJETE SI žít a cítit se nádherně a fakt na sobě makat. O tom ten seberozvoj je, ale jakmile to jednou okusíte, zjistíte, že toto je to ONO, co celý život hledáte 🙂

PŘIDEJ SE ZDE

Follow:
Sdílej

6 Komentáře

 1. Martina
  17. 6. 2020 / 21:20

  Alice, jsi úžasná bytost. Každé tvé napsané slovo jsem zhltla až mám kůži na těle. Máš skvělá videa, články a to, co pro nás tvoříš je tak něco krásného a úžasného. Děkuji za tebe 💗

  • Alice
   Autor
   18. 6. 2020 / 9:05

   Martinko, moc moc děkuji ❤️

 2. Janka Bianka
  18. 6. 2020 / 8:16

  Veľmi pekne napísané a aj dobre spracované. Tá tvoja premena a cesta ma inšpirovala a rozhodla som sa vydať sa na túto cestu tiež. Členská zóne je perfektný nápad a už teraz sa na ňu teším. No aj mne raz povedala psychologička že som toho prežila v minulosti veľmi veľa. No povedala to tak, akoby som nemala šancu mať lepší život. Koučing mi tiež dáva väčší zmysel.

  • Alice
   Autor
   18. 6. 2020 / 9:05

   Janko, moc děkuji, že ses přidala do členské sekce, těším se na Tebe 😘

 3. Vera
  26. 6. 2020 / 13:12

  Hmm, velmi pekne napsany clanek. Znate knihu od Ambika Wauters „Rozumet Chakram“ – myslim, ze je to ten spravny preklad „Chakren verstehen“. Pokud se venujete meditaci znate urcite „Wurzelchakra – nebo Muladhara Chakra“ – kvality tehle chakry jsou stabilita, struktura trpelivost a jistota. Archetyp tehle chakry je „Matka“, ktera pecuje, naplnuje a zivi, az se ji vnitrne staneme. Kdyz se to naucime, muzeme byt vice nez Ona (vlastni rodic), protoze si rozsirujeme vlastni horizont. Je dobre na muladhare pracovat, na vsech chakrach, ale kdyz je muladhara v neporadku stava se z daneho cloveka „Obet“. Proto si myslim, ze koucink spojeny s meditaci muze pomoci, pokud nejsme schopni naslouchat vlastnimu hlasu i potrebam.

  • Alice
   Autor
   26. 6. 2020 / 14:36

   ANO, SOUHLASÍM, HARMONIZOVAT SI ČAKRY JE TAKÉ DŮLEŽITÉ, PRACUJI NA TOM PRAVIDELNĚ 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *