Proč není jedno, co ŘÍKÁME. Jak si změnou slov zlepšíš život

slova tvori realitu

Mluvíme automaticky, stále, možná i bez přemýšlení. Hlavně my ženy máme větší potřebu se slovně vyjádřit, tak to prostě je. Komunikujeme svoje potřeby, názory, pocity, sdílíme zážitky a taky si možná hodně stěžujeme a řešíme různé věci, které se kolem nás přihodily (nebo někomu z našeho okolí).

K čemu svá slova využíváš Ty?

Přemýšlela jsi někdy nad tím, jak se u určitých slov cítíš? A jak Ti ovlivňuje náladu, co dáváš slovně ven? A jak Ti třeba i klesá nebo stoupá energie?

Mluvení je výdej energie. A často tuto cennou energii rozhazujeme na místech, kde není oceňována a pro lidi, kteří v nás (a našich slovech) stejně nevidí hodnotu.

A navíc tím, co vypouštíme z našich úst si ovlivňujeme, co se nám bude v životě dít.

Čím víc si stěžujeme na nějakou situaci, tím více problémů a nepříjemných věcí si do života opět voláme zpátky.

Jak je to možné?

Slova jsou nositeli určité vibrace (podle toho, co je jejich obsahem, jaká je za nimi myšlenka a emoce). A tato vibrace (energie) k sobě přitahuje jí podobnou kámošku. To znamená okolnost zase na podobné vibraci.

Pokud tedy pomlouváme manžela, přitahujeme za tím hned události, které odpovídají tomu, co jsme právě vypustily. Když tedy chceme změnit situaci doma, první věcí je, že o ní začneme mluvit jinak – jak by se nám líbilo, aby probíhala. Tím už začneme tvořit novou možnost a situaci a světe div se, ona se v našem životě po čase opravdu začne dít!

Pokud Tě toto téma zajímá více a chceš vědět, jak si jen změnou mluvy můžeš zlepšit život, poslechni si můj nový podcast.

Follow: