5 důvodů, proč selháváme a nedosahujeme vytouženého úspěchu

5 důvodů, proč selháváme a nedosahujeme vytouženého úspěchu

Znáte to. Už několikrát v životě jste se pokusili něco změnit…

Ať už se jedná o postavu, zaměstnání, věci ve vztahu nebo nějaké zlozvyky a návyky.

Pravděpodobně jste už několikrát byli v bodě, kdy jste věděli, že už nemůžete pokračovat stejným způsobem dál…

Snažili jste se, zkoušeli jste, doufali jste a přáli jste si…

Ale pak se něco stalo, nebo naopak nestalo (nebyly výsledky) a ocitli jste se na svém starém známém místě – ve své staré situaci. Vzdali jste to, možná jste zahořkli a přestali věřit, že se v té oblasti můžete mít lépe.

A já vám vysvětlím PROČ.

1. Vaše přání po změně není vaše – je na popud okolí, rodičů, tlaku společnosti apod. Ale Vy po něm uvnitř sebe úplně netoužíte. Tomu se říká slabá motivace = malá šance na úspěch.

2. Máte nereálná očekávání

Určitě platí pravidlo „dream big“. Ale pokud je tento velký sen a cíl ve vaší současné situaci vzdálené sci-fi, vaše mysl se vyděsí a vyhodnotí to jako stresovou situaci. Stejně tak, pokud chcete, aby výsledek byl perfektní a bez chybičky. (Poznáváte se? 🙂 )

Když jsme ve stresu, jednoduše utečeme, ZAMRZNEME, nebo bojujeme. Ale není to stav pro růst a kreativitu. V reálu to může vypadat jako prokrastinace, stagnace a hledání výmluv.

Proto se hodí tento velký cíl rozkouskovat na menší dílčí kroky a soustředit se pouze na ně. Když zvládneme jeden malý úkol, roste nám navíc sebedůvěra a máme větší odhodlání do dalšího kroku.

3. Vaše cíle jsou naopak velmi malé 

Pokud naše hlavní cílová vize je nudná, je v ní pouze malý pokrok a chybí tam takové to lehké vzrušení, je tam velmi slabý emocionální náboj. Jelikož se náš mozek rozhoduje na základě emocí, nemá se v tomto případě čeho chytnout a myšlenkově nás tak nepodpoří v patřičných krocích.

4. Nemáte podporující prostředí

Už jste asi slyšeli, že jsme průměrem 5 lidí, kterými se nejčastěji obklopujeme nebo se jimi necháme ovlivňovat. 

Proto když kolem sebe máme lidi, kteří se bojí v životě růst, spokojí se s málem a průměrem a neustále si stěžují, horko těžko se nám v tomto prostředí podaří excelovat.

Není to ale jen o lidech, ale i o vnitřním prostředí (našich myšlenkách a emocích) a domácím prostředí – čím se obklopujeme apod.

5. Vaše strachy, výmluvy i životní okolnosti jsou silnější než naše vize (důvod, proč chceme tuto změnu)

Víte, co odlišuje úspěšné lidi od těch, kteří se vzdali a smířili se s neúspěchem? Vytrvali. I v tom nejhorším pekle – i když jim hlava našeptávala milion katastrofických scénářů a svíral se jim žaludek úzkostí. Nedali se stáhnout dolů. Pokračovali. Byli silnější než všechny pochybnosti, obavy a nepříznivé životní události. Jejich vize totiž byla neprůstřelná.

Důvodů, proč selháváme, se najde určitě více. Jelikož jsem si ale sama prošla několika životními transformacemi a vím, co to obnáší a jaké jsou na této cestě překážky, dokážu se na této cestě přeměny již orientovat a dokážu jimi provést i druhé.

Jelikož vím, že každý se v životě ocitne na této křižovatce změny, vymyslela jsem transformační program Nový začátek.

Během 8 týdnů Tě nastavím na úspěch, na stanovení si silné vize (která je Tvoje) a konkrétního plánu, jak k ní dojít – a pak v ní hlavně setrvat.

Už nebudeš dělat věci, díky kterým druzí selhávají.

Už budeš umět lépe. Už budeš vědět, co se svými děsivými myšlenkami a obavami.

Dostaneš recept, jak projít nesnadnými situacemi ve svém životě a jak začít znovu.

Protože každý konec je DAR. Je to NOVÝ ZAČÁTEK.

A tentokrát na to nebudeš sama, budeš mít podporu a komunitu dalších žen s růstovým myšlením (bod číslo 4 vyřešen).

Zaregistruj se zde.

Follow:

Komentáře