Změny? Co si slibuji do roku 2020

Nový rok a možná o nějaké to kilo těžší, ale s odhodláním zhubnout. Nový rok a předsevzetí, že budu lepším člověkem. Nový rok a plánování letošní dovolené. Nový rok a třeba i konec vztahu? Nový rok, kocovina a jede se dál, život je jízda. Nový rok a před sebou plno projektů, do kterých se chci pustit. Nový rok, no a co, den jako den, nepotřebuji nic měnit. Nový rok a bilancování, kolik skvělých věcí jsem zažil(a) minulý rok a těšení na to, co mi přinese tento rok. Očekávání, těšení, naděje, touhy, obavy…

sliby do roku 2020

Co si s novým rokem představíte vy? Najdete se v něčem, co tu zmiňuji?

Jestli jste sledovali moji cestu a proměnu celý minulý rok, víte, že změn se rozhodně nebojím. Když cítím, že mám něco udělat a že něco chci, prostě jdu do toho. Neřeším, jaká budou rizika a co by se mohlo stát. Naučila jsem se totiž, že nejvíc se naučím při chybování. Kdybych dlouho otálela a zvažovala případné komplikace, jednak bych se k mnoha věcem neodhodlala a hlavně bych se nikam neposunula a nic moc nového nenaučila. A taky spoustu věcí předvídat nejde, často se vynoří něco, o čem člověk ani nemá tušení.

sliby do roku 2020

Jelikož jsem ale ke všemu přistupovala pozitivně, že to vyjde, tento přístup mi vždy vyšel na 1000%. Protože to jsou rozhodnutí, která dělám od srdce a ta jsou vždy správná. Nečekám na nový rok, a když mám něco chuť udělat a cítím, že právě teď bych se do toho měla pustit, jednám.

Proto jsem si ani na tento rok nedala žádné výzvy a něco, co bych si chtěla splnit. Jdu si za svými vizemi a sny, které mám už dlouhodobě. Ano, natočila jsem video o svých cílech a plánech na rok 2020, ale jsou to věci, ke kterým postupně kráčím delší dobu. Užívám si ten proces poznávání, učení nových věcí a je jedno, že se u toho někdy loudám. Důležité pro mě je, že mě to naplňuje a mám ze všeho radost: z každého krůčku do neznáma a z každého malého úspěchu. Když nějaké moje vize a plány nestihnu v tomto roce, vím, že na ně dojde jindy. Protože vše má ten svůj správný čas a nějaké věci potřebují dozrát. A možná po té cestě i něco přehodnotím a zjistím, že chci dělat věci jinak. Proto zůstávám otevřená: životu, lidem i novým příležitostem. Striktní plánování je spíše na škodu. Ale nějaká představa, co bych chtěla v budoucnu dělat, je potřeba, jen ta cesta k ní se někdy může zkrátit, prodloužit nebo můžu i zaboudit. Ale to je vše v pořádku. To je život a ten nemá být nalajnovaný podle scénáře, to je to jeho kouzlo.

sliby do roku 2020

Proto si do tohoto roku „pouze“ slibuji že:

 • zůstanu věrná sama sobě: budu poslouchat, co mi říká moje nitro, kam bych se měla vydat a budu dělat pouze věci, ve kterých se cítím dobře
 • budu stále děkovat za všechny úžasné maličkosti, které mi přicházejí do života a které už teď mám
 • prožiju plno kvalitních a naplněných okamžiků se svými dětmi
 • budu stále meditovat a žít v přítomném okamžiku, co nejvíce to půjde
 • přečtu plno dalších knih, které mě posunou dál a rozšíří mi obzory o nová uvědomění, která vám třeba budu moct předávat
 • budu laskavá na lidi kolem sebe (a když nebudu mít chuť být na ně milá, jednoduše s nimi omezím kontakt)
 • budu pečlivě zvažovat, komu a čemu věnuji svůj čas (navštívím míň bezduchých blogerských akcí, ještě víc budu selektovat, s kým se setkám a budu si zvědomovat, jak trávím svůj čas doma, aby mi něco opravdu dal a vyloženě jsem ho nezabíjela na sociálních sítích)
 • budu se radovat a užívat si každý den, co to půjde
 • a když při tom všem udělám šťastné i lidi kolem sebe, budu úplně nejšťastnější

Co jste si předsevzali a naplánovali na tento rok vy?

PODOBNÉ KOUSKY Z OUTFITU:

Follow:

2 Komentáře

 1. Vera
  14. 1. 2020 / 18:18

  Existuje take jedno prislovi v nemcine: „Vsechno, co si prejes, je uz tady, jenom ne tady a ted!“. Pry existuje i neco podobneho v cestine. V podstate to prislovi dava smysl a vystihuje i to anglicke: „dug deeper, worked harder, got better and became stronger“. jenom „uvolneni“ chybi.
  Vera

 2. 19. 1. 2020 / 18:56

  Inspirativní, jako vždy.