JAK ZASTAVIT TRÁPENÍ KOLEM NAŠEHO VZHLEDU

JAK ZASTAVIT TRÁPENÍ KOLEM NAŠEHO VZHLEDU

Kolik jsem v poslední době slyšela nešťastných žen, které se trápily kvůli své postavě, většímu bříšku, padajícím vlasům nebo problematické pleti?! Tolik zbytečného trápení a kritiky!

Když na to dojde, každá z nás si na sobě najde něco, co nemá ráda. Proč tomu tak ale je? Proč se spíš neobdivujeme za to, co je na nás krásného a úžasného? Proč jsme my ženy přebornice v sebekritice?

Kdo nám řekl, co je hezké a jak máme správně vypadat? Proč se tak srovnáváme a sebemrskačsky se sebou mluvíme? Proč si tak ubližujeme?

Jako malé holčičky to už vidíme u našich maminek, které byly pravděpodobně nespokojené se svým vzhledem, řešily postavu a nám to přišlo normální NEMÍT SVOJE TĚLO RÁDA! Hledat na něm chyby.

Toto je ale nemocné nastavení a chování.

Případně jsme byly srovnávané s našimi sourozenci a dalšími dětmi: „Dívej, jak ta je šikovná a hezká.“ „Ty jsi taková nešika.“ A tak dále a dále.

Jako malé holčičky prahneme i po tátově obdivu, podpoře a bezpodmínečné lásce. Pokud od něj ale slyšíme spíše kritiku, i nějaké humorné narážky na naši proměňující se ženskou postavu a ženství obecně, myslíme si, že je s námi něco špatně.

Pak jdeme do školy a tam porovnávání a šikana od spolužáků. Posměšky a utahování z naší jinakosti.

Nejraději bychom zmizely a nebyly. Začneme se stydět – jak vypadáme, jak se projevujeme a v čem chybujeme a nemáme talent.

Myslíme si, že je s námi něco špatně.

Začneme tedy ze sebe dělat někoho jiného. A svoji přirozenost a naši pravou podstatu zavřeme do sklepa. Jen nám komplikovala život.

„Když budu perfektní, dokonalá a jako ostatní, budu lepší, budu obdivovaná, budu populární, každý mě bude mít rád.“ Vytvoříme si tato falešná přesvědčení. Ta nás ale zavírají hlouběji. Ne do sklepa, ale rovnou do podsvětí. Do temnoty naší duše. Vzdalujeme se samy sobě, lžemi si a uvnitř sebe umíráme.

Trápíme se a jsme nešťastné. Bodejť by ne. Když jsme se vzdaly toho, kým skutečně jsme.

A načančané magazíny, seriály, sociální sítě nás v této falešné idey ještě podporují. Protože potřebují prodávat! Potřebují v nás vyvolat pocit nedostatečnosti, abychom si kupovaly produkty, díky kterým budeme „dost“ a hezčí.

Není to tak, že by s námi bylo něco špatně. Špatně je něco se společností a s touto mediální masírkou. Proto jsem z tohoto světa také odešla.

Ženy, je nejvyšší čas se naplno projevit a odhalit všechny naše „nedokonalosti“ a jinakosti. Toto nás dělá úžasné, kouzelné a jedinečné! Být perfektní je nuda.

POSLECHNI SI MŮJ PODCAST, TŘEBA TI V NĚČEM JEŠTĚ OTEVŘE OČI

Follow:

Komentáře

  1. Michaela Martinová
    4. 10. 2021 / 22:19

    Ahoj Ali, moc hezký podcast… velmi podporující. Díky, díky 🙏💖✨