Zase oči pro pláč. Co udělat, aby vztah tentokrát vyšel

Zase oči pro pláč. Co udělat, aby vztah tentokrát vyšel

Opět bolavé srdce a pocity zoufalství, že toho svého osudového partnera snad nikdy nepotkám. Přichází ztráta víry, že všichni jsou stejní a je lepší být sám. Pořád dokola stejná písnička, hádky, neporozumění, manipulace, nevěra.. co dál?

Ještě než úplně moje milá, zanevřeš na další randění a potenciální vztah, přečti si tento článek. Pravděpodobně pochopíš, proč se Ti doposud ve vztahové oblasti nedařilo.

Už nemusíš prožívat vztahy, kde si připadáš, že žiješ snad s totálním cizincem, jste s partnerem úplně jinde a neustále se hádáte a kritizujete se. Nadešel čas vztahů plných harmonie, porozumění, podpory a lásky.

Sci-fi? Ne tak zdaleka. Pokud jsme ale nikdy takový vztah nezažily nebo ho ani nevidíme v našem okolí a navíc k tomu pocházíme z rozvedené rodiny, kde o nějaké hluboké lásce nemohla být ani řeč, tak to tak můžeme vnímat.

A teď si představ, že chceš ve svém životě zažívat něco, co jsi nikdy nezažila, nevíš, jak to pořádně vypadá, natož v to ani nevěříš.

To je jako bys chtěla, aby Ti na zahradě lítal papoušek Kakadu. Pořádně ani nevíš, jakou má podobu a ani moc nevěříš, že by se tak stalo. Jakmile si ho ale začneš googlovat a máš o něm nějakou představu a informace, je snadnější zjistit, kde ho můžeš spatřit, nebo si ho pořídit. A už Ti tato myšlenka přijde reálnější.

A tak je to i s naším vysněným partnerem. Když ani nevíme, jak vypadá, jaké by měl mít vlastnosti a co chceme prožívat ve vztahu, nedivme se, že jsme to doposud nezažily a nikoho takového nepotkaly.

Navíc, pokud jsme doma viděly samé hádky a dusno, máma nebyla ve vztahu zrovna dvakrát šťastná, vytvořila se nám tato toxická vize „normálního vztahu“. A naše podvědomí nám tak hledá do života partnery, které odpovídají tomuto zadání vztahu, který je totálně nezdravé. Jiný scénář ale neznáme, tak není divu.

A tak se nám stává, že se náš partner chová jako naše máma nebo táta (pozor, na pohlaví nesejde, i náš manžel může mít podobné rysy chování jako naše máma, není to vždy jako přes kopírák partner – táta a opačně).

A my se jen divíme, proč se nám to zase děje.

Nechápeme, jak funguje náš mozek, který rád opakuje ty stejné věci stále dokola (i když nás bytostně ničí). A asi Ti nemusím říkat, že mozek je hlavní velitel našeho chování a rozhodování.

Cesta k harmonickým a funkčním vztahům je tedy poznat, co mám ve své hlavě uloženo za příběhy „normálního vztahu“, jaké mám smýšlení o mužích a ženách a co stále opakuji dokola. Jaké podobné povahové vlastnosti mají mojí minulí partneři? Když pochopíme, co se to tady děje, je nasnadě toto toxické nastavení změnit. Náš mozek je neuroplastický, takže změny možné jsou. To je dobrá zpráva, nemyslíš?

Můžeme si vytvořit nové modely fungujícího vztahu a pak je i zažívat! A tady se vracím k předešlé myšlence, že potřebujeme i vědět, jaký vztah a partnera chceme. Bez přesného receptu taky neuvaříme výbornou svíčkovou (někdo možná jo, ale většina z nás potřebuje mít přesné zadání). A stejně tak náš mozek potřebuje znát konkrétní podobu toho, co chceme prožívat.

Vím, že je to pro Tebe možná španělská vesnice a nikdo po Tobě nechce, aby sis teď začala studovat funkce mozku a podvědomí. Proto jsem Ti to ulehčila a vytvořila pro Tebe 12 týdenní online program, během kterého si změníš nastavení v hlavě na fungující a harmonický vztah a dostaneš se i do energie, se kterou se staneš magnetem na partnera Tvých snů. Zapracujeme i na odpuštění a křivdách z minulých vztahů a nastavíš se na důvěru, že tentokrát to vyjde.

Tento online program budu dělat s Tebou a budu po celou dobu k dispozici pro Tvoje dotazy a několikrát se setkáme v živých vysíláních, kde budeš moci využít mého koučinku.

Detailní informace o kurzu, včetně všech bonusů se dozvíš ZDE.

Půjdeš se mnou vstříc své nové lásce a konečně funkčnímu vztahu?

Těším se na Tebe!

S láskou Alice

Follow: